A babák ébrenléti ideje

A hosszú, nyugodt éjszakákat leginkább a nappali ritmus: ébrenlét, evés és alvás határozza meg. Ennek az alapja az ébrenléti idő, aminek a segítségével egy rugalmas napirend is kialakítható. A következőkben erről az ébrenléti időről fogok írni.

Mi az az ébrenléti idő?

Az ébrenléti idő az az idő, amit a gyermek ébren tud tölteni anélkül, hogy túlfáradna. Ezt az időszakot az ébredéstől az elalvásig mérjük. Ahogy a gyermek nő, ez az idő egyre hosszabb lesz.

Milyen hosszú az ideális ébrenléti idő?

Minden gyermek más és más, ezért természetes, hogy van aki kicsit kevesebbet, van aki kicsit többet tud ébren lenni túlfáradás nélkül. Arról nem is beszélve, hogy a nappali aktivitás, az időjárás és más élmények mind-mind befolyásolhatják azt, hogy mikor fárad el a gyermek. Van azonban egy átlagos ajánlás életkoronként, ami segíthet kialakítani a napi ritmust:

A babák ébrenléti ideje életkoronként

A babák ébrenléti ideje életkoronként

Ez a táblázat segíthet abban, hogy tudd, mikor érdemes altatni a kicsit még akkor is, ha nem mutatja az álmosság jeleit.

Miért fontos az ébrenléti időre figyelni?

Az ébrenléti idő végén a gyermek vagy nagyon fáradt lesz, és bárhol el tud aludni, vagy túlfárad, ami nyűgössé válhat, és nehezen megy az altatás. Ha túl korán próbálod altatni a kicsit, akkor lehet, hogy csak rövid ideig alszik nappal, ami éjszakai ébredést eredményezhet.

Éppen ezért érdemes figyelni a kicsi jelzéseire és az órára is, hogy ne legyen túl fáradt, amikor alvásra kerül a sor. Így a nappali alvás is jobb lesz, és estére sem lesz túl kimerült.

Hogyan alakíts ki rugalmas napi rutint?

Az ébrenléti idő segíthet abban, hogy rugalmas napirendet alakíts ki a gyermeknek. Az első kb. egy-másfél évben, amikor még többször alszik napközben a kicsi, addig ne ragaszkodj a pontos időponthoz altatás kapcsán, inkább figyelj az ébrenléti időkre. Érdemes reggel 6 és 8 óra között elkezdeni a napot, nagyjából minden nap. Este pedig legkésőbb 20.00 óráig feküdjön le a gyermek. Ez segíthet abban, hogy mind a nappali, mind az esti alvás zökkenőmentesebb legyen.

Ha úgy érzed, hogy a napi rutin már rendben van, de mégis nehézségeid vannak az altatással, vagy az éjszakai ébredésekkel kapcsolatban, itt kaphatsz további segítséget:

https://www.alomtunderalvas.hu/csomagok?utm_source=edeskisbabam&utm_medium=cikk&utm_campaign=ebrenleti_ido

Nagy Imola, alvási tanácsadó

Álomtündér alvási tanácsadás

(Visited 67 times, 3 visits today)
Kapcsolódó cikkeink
WordPress Cookie Értesítés a Real Cookie Bannertől