A baba alvása nyaralás alatt – Félek, hogy minden borulni fog

Gyerekekkel nyaralni menni biztos, hogy több előkészületet és szervezést igényel, de hatalmas élmény az egész családnak. A nyaraláson nem érdemes a legszigorúbb napirendre törekedni, hiszen a gyerekek nagyon is rugalmasak tudnak lenni ilyenkor. Az viszont fontos, hogy figyeljük a kicsiket, mennyire bírják a változást. Az alvásra ez különösen igaz.

Tippjeink segítenek abban, hogy a kicsik alvása zavartalan legyen a nyaralás alatt is.

1. Utazás – Repülővel és autóval

Repülővel: Repülős utazásnál a legfontosabb tanácsom, hogy a fel- és leszállásnál figyeljünk a gyerekek fülének kiegyenlítésére. Érdemes ilyenkor szoptatni, cumisüvegből enni adni a kicsiknek, vagy a nagyobbaknak valami rágcsát, gyümölcspürét adni, hogy a rágással ki tudják egyenlíteni a fülben a nyomást. A nappali alvást utazáskor is érdemes tartani, akár a reptéren babakocsiban, hordozóban vagy a repülőn altatva. Ha hosszabb útra készültök, érdemes az első sorba foglalni, hogy a 2 év alatti gyerkőc mózeskosarat kapjon, így kényelmesen tud aludni (és a szülők is pihenhetnek).

Autóval: Az autós utazások során praktikus a nappali alvásidőben elindulni, így a gyerekek könnyebben elalszanak az autóban. Kétóránkénti pihenővel megszakítva az utat, friss levegőt és mozgást biztosíthatunk számukra. Ha este indultok, az altatási időre időzítve, a gyerekek az autóban könnyebben elalszanak, ami szintén megkönnyíti az utazást.

2. Alvási környezet kialakítása

Az otthoni alvási környezethez hasonló kialakítás nagyban segíteni fogja a gyerekek nyugodt alvását. Érdemes kedvenc plüssöket, takarókat, és egyéb megszokott tárgyakat magatokkal vinni, hogy otthonosabbá tegyétek az új környezetet. Sötétítő függöny vagy takaró segítségével sötétíthetitek a szobát, ami elősegíti az alvást még a nyaraláson is. Ha lehetséges, alakítsatok ki egy külön alvóhelyet a gyerekek számára.

3. Napirend

A nyaraláson kifejezetten jó, ha rugalmasan kezelitek a napirendet, de érdemes a gyermek jelzései alapján megtalálni az egyensúlyt. Ha pár napig nehezebb volt a nappali alvás, vagy később mentetek este aludni és már nagyon nyűgös a kicsi, akkor a következő nap érdemes jobban figyelni, hogy napközben is tudjon pihenni és este is feküdjön le hamarabb. Ha még kettőt, vagy annál többet alszik a pici napközben, akkor érdemes az első alvás idejére még a szálláson maradni. Így kipihenve tudjátok kezdeni az izgalmas, élménydús napot, és ha a további alvások útközben vannak, azokat is jobban fogja bírni a kicsi. Ha 3 óránál több az időeltolódás, akkor pedig érdemes minél előbb az új időzóna alapján tartani a megszokott napirendet. Az első pár napban jó, ha picit szorosabban tartjátok a napirendet, amíg megszokja a kicsi az új időzónát, ami általában 3 napba is beletelhet.

4. Érzelmek és türelem

Elképesztően sok új, klassz élményt fogtok szerezni a nyaraláson, nem csak a kicsik, hanem Ti is. A gyerekek egy idő után azonban telítődhetnek a sok újdonsággal és ez nyűgösködésben nyilvánulhat meg. Úgyhogy sok-sok türelem, nem most kell megváltani a világot, vagy kimaxolni az összes lehetőséget.

+1. Visszatérés a megszokott rendhez

Amikor hazaértetek, érdemes minél előbb elkezdeni visszaállni az otthoni napirendre és alvási szokásokra! Pár nap alatt az egész család visszaszokik a megszokott rendbe.

Ha úgy érzed, hogy szükséged van segítségre a kicsi altatásával kapcsolatban, akkor keress bátran!

https://www.alomtunderalvas.hu/?utm_source=edeskisbaba,&utm_medium=cikk&utm_campaign=nyaralasi_tippek

Jó utat és kellemes pihenést kívánok!

Nagy Imola, alvási tanácsadó

Álomtündér alvási tanácsadás

 

(Visited 26 times, 1 visits today)
Kapcsolódó cikkeink
WordPress Cookie Értesítés a Real Cookie Bannertől